Vzdelávací kurz

Tréning emočnej sebaregulácie

Otvárame priestor pravidelného tréningu pre získanie sebaregulačných zručností. Pripravili sme pre Vás rôzne dychové cvičenia, techniky práce s telom či s pozornosťou.

Každú stredu o 18:00. Aplikovali sme pre vás kód EMOCIE30 na zvýhodnenú cenu z 99 € na 69 €.
 • Klinika Calma, Zochova 6, Bratislava

  miesto konania
 • 12 tréningov

  na každom 2 techniky
 • cca 50 minút

  stredy o 18:00
 • 20-24 techník

  sebaregulácie
 • Max. 12 členov

  na jednom tréningu
 • Umenie práce s emóciami

  a synergický efekt
 • Teoretické aj praktické

  porozumenie témy

O tréningu

Aj s emóciami sa dá pracovať...

Všetci máme skúsenosť s emóciami. Od momentu, kedy ich vedome nevnímame, až po úplné zaplavenie nášho vnútra. Strach, hnev, úzkosť, panika, bezmocnosť či prázdno nám vedia skomplikovať denný život.

Otvárame priestor pravidelného tréningu pre získanie sebaregulačných zručností. Pripravili sme pre Vás rôzne dychové cvičenia, techniky práce s telom či s pozornosťou.


Cieľom tréningu je pochopiť princípy sebaregulácie a vytvoriť si vlastný repertoár techník, ako prvú pomoc pri záťažovej situácii.Emócie sú veľmi dôležité - nebudeme Vás viesť k životu bez nich. Náš zámer je, aby ste našli skúsenosť, že emócie sú dobrým radcom, ale nemusia byť pánom.

Ako prebieha tréning?

Tréning emočnej sebaregulácie každú stredu o 18:00 hod., v priestoroch Kliniky duševného zdravia Calma, na Zochovej 5 v Bratislave a trvá 50 minút.

Je skvelé tréning navštevovať pravidelne, ale nie je to nutnosťou.

Na stretnutí sa naučíte 2 nové techniky pre zvládanie svojich emócií. Po 12-tich tréningoch techniky opakujeme.

Účasť na jednom tréningu je kapacitne limitovaná na 12 členov.

Prečo absolvovať tento tréning?

Sebaregulácia a zoznam techník

Preberanie zodpovednosti za reguláciu vlastného prežívania má pozitívny dopad nielen na vzťahy s okolím, ale aj na vzťah so sebou
Odbúravanie stresových nábojov v tele, s pozitívnym vplyvom na psychiku aj fyzického tela
Zvyšuje schopnosť uniesť vo vlastnej individuálnej terapii kľúčové a často náročné témy

Zoznam techník v konkrétnom týždni

Odporúčame Vám absolvovať kompletný cyklus 12 tréningov. Do cyklu je možné nastúpiť v ktoromkoľvek týždni.
Po ukončení cyklu 12 sa techniky opakujú.
Lektorka

Mgr. Katarína Stančeková

Učaroval jej odbor psychiatrie už po skončení SŠ ako mladej začínajúcej sestry. V Psychiatrickej nemocnici v Pezinku sa rozhodla nielen pokračovať v získavaní odborných zručností, ale aj rozširovaní odborného portfólia svojich vedomostí. Po ukončení špecializačného štúdia na Slovenskej postgraduálnej akadémii v Bratislave (v roku 2000) pokračovala na VŠ. Začala sa vzdelávať v odbore Ošetrovateľstvo na Fakulte ošetrovateľstva a sociálnej práce Trnavskej univerzity v Trnave (ukončené v roku 2007 magisterským titulom) a súbežne študovalo v doplňujúcom pedagogickom štúdiu na tejto univerzite.

Svoje vedomosti, ale najmä praxou získané odborné zručnosti odovzdávať študentkám VŠ zdravotníctva a sociálnej práce svätej Alžbety v Bratislave v odbore Ošetrovateľstvo. Neskôr pokračovala v manažérskom štúdiu na SZU Lekárskej fakulty v Bratislave (ukončené v roku 2016) v odbore Zdravotnícky manažment a financovanie.
Má vedomosti, zručnosti a skúsenosti s nácvikom relaxačných a stabilizačných techník, vedenie skupinových aktivít u detí i dospelých, je facilitátorkou TIR – u. Svoje odborné zručnosti zúročuje aj v dištančnom poradenstve v krízovej intervencii.
Je členkou Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, v sekcii psychiatrických sestier a Ligy za duševné zdravie.

Čo hovovoria klienti o Calme? 

Kliniku Calmu naozaj odporúčame, majú krásny prístup k deťom, snažia sa vyjsť v ústrety, stále hľadajú riešenia a rozmýšľajú ako viac pomôcť dieťaťu. Poskytujú konzultácie aj so školou, ktorú diéta navštevuje, organizujú rôzne podporné skupiny pre rodičov a pre deti. Prostredie je veľmi pekné, čisté.
Jana Chlebanova
Calma je odborné a prvotriedne zariadenie, ktoré nám neskutočne pomohlo riešiť náhlu situáciou s dcérou. Dokázali podať odbornú pomoc a podporu pre nás rodičov. Ani raz sme nepochybovali o odbornosti pani doktorky a celého tímu. Zároveň sa všetky stretnutia diali v priestoroch s veľmi príjemnou atmosférou, čo dokázalo zmierniť naše trápenie. Ďakujeme za pomoc.
Barbora Krištofová
Sú v živote situácie, s ktorými si napriek obrovskej snahe nedokážeme poradiť. Preto som veľmi rada, že sa ku mne v období, keď sme pomoc odborníkov potrebovali, dostal kontakt na Kliniku Calma.
Slávka Balzanková
Zaujali sme vás? Neváhajte!

Zaregistrujte sa ešte dnes

Tréning emočnej sebaregulácie na Klinike Calma si môžete vyskúšať v podobe 4x tréningov (1 mesiac) v sume 69 eur. 

Aplikovali sme pre vás kód EMOCIE30 pre zľavu 30 €.

Nevyhovuje Vám trénovať v skupine? Kontaktujte nás na našej emailovej adrese info@klinikacalma.sk. Radi Vám Tréning emočnej sebaregulácie poskytneme individuálne.
Zostaňte s nami v kontakte

Nájdete nás aj na sociálnych sieťach